GEBZE TİCARET ODASI’NDAN İHRACAT PROJESİ

|

GEBZE TİCARET ODASI’NDAN İHRACAT PROJESİ

Gebze Ticaret Odası, daha önce çeşitli engeller veya yetersizlikler nedeniyle hiç ve/veya düzenli ihracat yapmamış KOBİ'lerin küreselleşme sürecine dahil olmaları, uluslararası pazarlara açılarak düzenli birer ihracatçı haline gelmelerini sağlamak üzere sürdürdükleri “İhracat Projesi”ni kapsamında, projeye yeni eklenen firmalar ile Oda ev sahipliğinde İhracat Projesi Katılım sözleşmesi imzalamak üzere bir toplantı düzenledi.

İhracat Projesi kapsamında KOBİ'lere konunun uzmanı profesyonel danışmanlar tarafından, ihracat alt yapısının oluşturulması, hedef pazarların belirlenmesi, hedef pazarda potansiyel alıcıların bulunması, hedef pazar araştırmasının yapılması, genel ihracat yol haritasının oluşturulması, pandemi sonrası genel olarak E-İhracat Uygulamaları konusunda 4 ay boyunca toplam 40 saatlik birebir ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek.

Daha önce de ihracat ile tanışmamış üyelerini uluslararası pazarlara açılmasını sağlayan Gebze Ticaret Odası, tekrar bir çok firmayı küreselleşme sürecine dahil edecek. Proje açılış toplantısında firmalarla bir araya gelen Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler; “Ülkelerin uluslararası piyasalardaki rekabet gücünü ve etkinliğini artırmasının yolu, üretilen ürün ve hizmetlerin ihraç edilmesinden geçmektedir.

Proje dahilinde yer alan firmalarımızın gayretiyle, ihracatımıza katma değer sağlayacağımıza inanıyorum. Gebze Ticaret Odası olarak ekonomik büyümenin sağlanması adına gerçekleştirilecek tüm çalışmalarda firmalarımızı desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi.

 


Yorup Yap

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.